Już w najbliższą sobotę, tj. 29.08.2020 r. zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież, dorosłych oraz seniorów do Nieszawy (adres: Nieszawa 3, gm. Murowana Goślina), do malowniczo położonego parku przypałacowego ze starodrzewiem na III edycję letniej imprezy plenerowej "Pałac ze Sztuką".

W programie, m.in.:

KONCERT, podczas którego wystąpią:

NATALIA ŚWIERCZYŃSKA - wokalistka jazzowa, uczestniczka programu "The Voice of Poland"

MIKOŁAJ ADAMCZAK - tenor operowy, wokalista słynnego męskiego tercetu - "Tre Voci"
GISELLE CZUREJA - wokalistka młodego pokolenia, laureatka licznych konkursów wokalnych

POKAZY i rodzinne WARSZTATY TANECZNE:

-pokaz tańca JAZZ i BROADWAY JAZZ w wykonaniu młodej, bardzo utalentowanej tancerki - Julii ze szkoły tańca Anny Beker

-pokaz TAŃCA CYGAŃSKIEGO w wykonaniu tancerek ze szkoły tańca BLANCARI…

Celem projektu była profilaktyka uzależnień poprzez realizację działań integrujących psychoprofilaktykę z aktywnością sportową. W ramach tego zadania przeprowadzone zostały w okresie od 26 września do 15 grudnia ponad 62 godziny warsztatów tanecznych z elementami profilaktyki alkoholowej dla 4 grup dzieci i młodzieży szkolnej. W regularnych, cotygodniowych zajęciach tanecznych uczestniczyły łącznie ponad 32 osoby. Zajęcia odbywały się w 4 lokalizacjach na terenie Poznania: w budynku LO nr 25 przy ul. Widnej 1, w budynku LO nr 38 przy ul. Drzymały 4/6, w budynku SP nr 27 na os. Winiary 2, oraz w budynku SP 89 przy ul. Sochaczewskiej. Zajęcia prowadzili znakomici instruktorzy tańca. Prowadzona była nauka tańców w kręgu oraz solo i w parach, m.in. tańców latynoamerykańskich, standardowych, a także tańców swingowych. Udział w projekcie był bezpłatny.
Realizacja tego projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Fundacja "Bahtałe Roma" ma wyjątkową, letnią propozycję na niedzielne popołudnie – festiwal cygańskiej muzyki i tańca pod nazwą „XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską", który odbędzie się w najbliższą niedzielę 25.08.2019 r. w Parku Wilsona w Poznaniu w godz. od 12.00 do 18.00. W świat kultury romskiej, muzyki i tańców cygańskich wprowadzą widzów i słuchaczy znane i uznane zespoły cygańskie, takie jak: Miro Iło, Perła i Bracia, Liza, Artur Szczawiński, Hanka Krajnik i Giselle Czureja oraz Anton Conka ze swoim zespołem. Festiwal będzie wyjątkową okazją, by posłuchać m.in. cymbałów węgierskich - unikatowego instrumentu o wyjątkowym brzmieniu i fakturze, na którym zagra wirtuoz - Anton Conka ze Słowacji. Podczas imprezy będzie można nauczyć się także podstawowych kroków tańców romskich w ramach mini warsztatów tanecznych. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników kultury romskiej.

Wstęp jest wolny!
 

Fundacja ARS BONITAS zaprasza na rodzinną imprezę plenerową "Pałac ze Sztuką". Impreza współfinansowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Powiat Poznański, adresowana jest do mieszkańców Powiatu Poznańskiego.

Data i miejsce imprezy:
30 czerwca 2019 r. (niedziela), godz. 11.30-18.00

Nieszawa 3 (gm. Murowana Goślina), park przypałacowy
na terenie ruin zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Nieszawie.

Już 17 listopada o g. 12:00 Fundacja Ars Bonitas zaprasza wszystkich mieszkańców Nieszawy i okolic do nowo wybudowanej świetlicy w Nieszawie na warsztaty taneczne, podczas, których będziemy bawić się wspólnie przy tańcach z całego świata. W taneczny korowód poprowadzi nas Blanka Rische - instruktorka tańca i kulturoznawczyni. A o godz. 15:00 zapraszamy serdecznie na 2 komediowe spektakle teatralne: pierwszy pt.: "Śluby i kot w ogrodzie" przeznaczony dla dzieci i młodzieży, a drugi "Biełyje Rozy" - dla widzów nieco starszych - w wykonaniu znakomitych aktorów poznańskiego AszTeatru, w reżyserii genialnej Anny Szymczak. Dzięki współfinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, udział w imprezie jest bezpłatny!

 

Projekt zrealizowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

logo sww.jpg