Amadea Noemi Łakatosz

ur. 1997 r., Poznań

Zajmuje się twórczością plastyczną, sztuką kabaretową, aktorstwem oraz fotografiką.

Jedna z pierwszych prac plastycznych Noemi została wyróżniona w konkursie Aquanetu, gdy miała zaledwie 4 lata. W ciągu następnych lat zdobywała kolejne nagrody w wielu konkursach plastycznych w całym kraju, m. in. 1 miejsce w konkursie pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania ''Dzień bez samochodu''.

Jest wielokrotną stypendystką konkursu dla uczniów romskich szczególnie uzdolnionych. Uhonorowana dyplomem uznania za twórczość plastyczną przez Wojewodę Wielkopolskiego - Andrzeja Nowakowskiego.

Namalowała 50 obrazów dla domu spokojnej starości na zamówienie Fundacji Kórnickiej. Jej prace plastyczne ukazały się w słowniku polsko-romskim wydanym przez Fundację ''Bahtałe Roma - Szczęśliwi Cyganie'' oraz w tomikach wierszy ''Drzwi do wyobraźni'' wydanych przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i ich Rodzicom.

Prace Noemi były wielokrotnie prezentowane podczas festiwali "Światowe Spotkaniań z Kulturą Romską" w Poznaniu organizowanych przez Fundację Bahtałe Roma, m.in w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, w Parku Wilsona w Poznaniu oraz w Auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.

Wernisaż prac artystki został zorganizowany również przez poznańskie Stowarzyszenie STiSK.

Noemi prowadzi warsztaty animacyjne i teatralno - artystyczne dla dzieci. Zajmuje się artystycznym malowaniem twarzy podczas różnych eventów.

Jest aktorką 2 poznańskich teatrów: "Cudzysłów" i "Asz Teatr".

Występuje w kabarecie "Nie do Pary".