Delfin Zefiryn Łakatosz

ur. 1994, Poznań

Niezależny filmowiec: kamerzysta, montażysta, artysta plastyk oraz fotografik.

Autor wielu etiud i innych realizacji filmowych. Większość z nich dostępna jest w sieci na kanale „Nagrani TV” który prowadzi wraz ze swoją ekipą filmową. Szerszej publiczności znany z serialu internetowego "Kanary".

Laureat licznych przeglądów i konkursów ogólnopolskich. Otrzymał, m. in. I miejsce na Wielkopolskich Porównaniach Filmowych za etiudę filmową „Kosmiczna Inwazja” (2015 r.) oraz II miejsce za „Zabójczy Taniec” podczas IX Festiwalu Filmowego „Nakręceni” w Bełchatowie (2016 r.)

Prowadzi warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chludowie

Jest wielokrotnym stypendystką konkursu MSWiA dla uczniów romskich uzdolnionych artystycznie. Uhonorowany dyplomem uznania za twórczość plastyczną przez Wojewodę Wielkopolskiego - Andrzeja Nowakowskiego.

Jego prace plastyczne ukazały się w słowniku polsko-romskim wydanym przez Fundację ''Bahtałe Roma - Szczęśliwi Cyganie''

Prace Delfina były wielokrotnie prezentowane podczas festiwali "Światowe Spotkaniań z Kulturą Romską" w Poznaniu organizowanych przez Fundację Bahtałe Roma, m.in w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, w Parku Wilsona w Poznaniu oraz w Auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.

Wernisaż prac artysty został zorganizowany również przez poznańskie Stowarzyszenie STiSK.