Fundacja "Bahtałe Roma" ma wyjątkową, letnią propozycję na niedzielne popołudnie – festiwal cygańskiej muzyki i tańca pod nazwą „XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską", który odbędzie się w najbliższą niedzielę 25.08.2019 r. w Parku Wilsona w Poznaniu w godz. od 12.00 do 18.00. W świat kultury romskiej, muzyki i tańców cygańskich wprowadzą widzów i słuchaczy znane i uznane zespoły cygańskie, takie jak: Miro Iło, Perła i Bracia, Liza, Artur Szczawiński, Hanka Krajnik i Giselle Czureja oraz Anton Conka ze swoim zespołem. Festiwal będzie wyjątkową okazją, by posłuchać m.in. cymbałów węgierskich - unikatowego instrumentu o wyjątkowym brzmieniu i fakturze, na którym zagra wirtuoz - Anton Conka ze Słowacji. Podczas imprezy będzie można nauczyć się także podstawowych kroków tańców romskich w ramach mini warsztatów tanecznych. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników kultury romskiej.

Wstęp jest wolny!
 

Zobacz galerie

Fundacja ARS BONITAS zaprasza na rodzinną imprezę plenerową "Pałac ze Sztuką". Impreza współfinansowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Powiat Poznański, adresowana jest do mieszkańców Powiatu Poznańskiego.

Data i miejsce imprezy:
30 czerwca 2019 r. (niedziela), godz. 11.30-18.00

Nieszawa 3 (gm. Murowana Goślina), park przypałacowy
na terenie ruin zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Nieszawie.

Program:

11.30 - warsztaty taneczne z Blanką Rishe

12.30 - koncert muzyki operowej, operetkowej, musicalowej i filmowej. Wykonawcy: primadonna operowa Agnieszka Sokolnicka - sopran, Wojciech Sokolnicki - tenor, Giselle Czureja - sopran

13.30 - warsztaty taneczne z Blanką Rishe

14.30 - widowisko plenerowe Asz Teatru - interaktywna, angażująca publiczność bajka dla dzieci "Żuk, Królewski Robaczek"

15.30 - warsztaty taneczne z Blanką Rishe

16.30 - widowisko plenerowe Asz Teatru - spektakl musicalowy "Nic o Tobie nie wiem" na motywach filmów komediowych lat 20 i 30.

INNE ATRAKCJE: pokazy interaktywne Muzeum Narodowego w Szreniawie , w tym: mielenie ziarna w żarnach, a także ognisko, darmowe kiełbaski dla pierwszych 200 osób, parowane pyry z gzikiem po poznańsku, itp.

----------------

OPIS PROGRAMU i WYKONAWCY
 

Warsztaty taneczne poprowadzi Blanka Rische -tancerka i choreografka, instruktorka tańca orientalnego belly dance, kulturoznawczyni. Od 10 lat prowadzi w Poznaniu własną szkołę tańca Blancari Bellydance . W Nieszawie poprowadzi dla wszystkich zainteresowanych naukę 3-6 tańców z różnych kręgów stylistycznych i kulturowych.

W koncercie muzyki operowej, operetkowej, musicalowej i filmowej wystąpią: Agnieszka Sokolnicka - primadonna operowa , wokalistka zespołu Sopranissimo, Wojciech Sokolnicki - tenor , wokalista zespołu "Tre Voci". Giselle Czureja - młoda adeptka sztuki wokalnej.

Widowisko plenerowe "Żuk Królewski Robaczek" przygotowane przez poznański Asz Teatr jest interaktywną, angażującą publiczność bajką dla dzieci. Żuk, dzielny robaczek, mieszka w stajni razem z królewskim koniem. Żyje więc po królewsku i po królewsku też wojuje. Czego więcej może pragnąć? Własnego królestwa oczywiście. Wyrusza więc w podróż za siedem łączek i polanek, by odnaleźć swych poddanych. Czy mu się uda? Przyjdźcie, przygalopujcie, przypełznijcie, przylećcie zobaczyć.

Widowisko plenerowe - spektakl musicalowy w wykonaniu aktorów poznańskiego Asz Teatru pt.: "Nic o Tobie nie wiem" . Ada, która nie martwi się tym, że wiele rzeczy nie wypada. Jej papa, nieco tylko onieśmielony Pan Prezes, który prowadzi poszukiwania delikatnej natury. Czekająca na kogoś gwiazda filmowa Hanka. Przewodnicząca Towarzystwa Higieny Moralnej i Osobistej, bardzo zwracająca uwagę na formy. Marta, zniechęcona do mężczyzn przez przygodę z Nikodemem. Wszyscy spotykają się w kawiarni Pana Dodka, (nie aż tak zimnego drania). Czy gdy „znów zakwitną białe bzy”, „miłość wszystko wybaczy”, ktoś usłyszy „chcesz to mnie bierz” , a ktoś subtelniej wyszepta „nikt, tylko ty” i wreszcie wyjaśni się „o czym marzy dziewczyna”?
Spektakl inspirowany tradycją międzywojennej komedii muzycznej z piosenkami najważniejszych twórców tamtych lat: Juliana Tuwima, Mariana Hemara, Andrzeja Własta, Jerzego Petersburskiego i Henryka Warsa.
Zapraszamy do pełnego dowcipu i poezji świata, który bezpowrotnie odszedł pewnego wrześniowego poranka.   /Katarzyna Wojtaszak /


WSTĘP WOLNY!

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Projekt zrealizowany ze środków Województwa Wielkopolskiego i Powiatu Poznańskiego

Współorganizatorzy:
Sołtys Nieszawy - Marcin Walkowiak
Narodowe Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

Już 17 listopada o g. 12:00 Fundacja Ars Bonitas zaprasza wszystkich mieszkańców Nieszawy i okolic do nowo wybudowanej świetlicy w Nieszawie na warsztaty taneczne, podczas, których będziemy bawić się wspólnie przy tańcach z całego świata. W taneczny korowód poprowadzi nas Blanka Rische - instruktorka tańca i kulturoznawczyni. A o godz. 15:00 zapraszamy serdecznie na 2 komediowe spektakle teatralne: pierwszy pt.: "Śluby i kot w ogrodzie" przeznaczony dla dzieci i młodzieży, a drugi "Biełyje Rozy" - dla widzów nieco starszych - w wykonaniu znakomitych aktorów poznańskiego AszTeatru, w reżyserii genialnej Anny Szymczak. Dzięki współfinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, udział w imprezie jest bezpłatny!

 

Projekt zrealizowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

logo sww.jpg

 

PLAKAT.jpgplakat 2.jpg

img 1.jpgimg 2.jpg